TCL QLED TV yüksek özellikler ve uygun fiyatla satışa çıktı « İBB | İSTANBUL BASIN BÜROSU

TCL QLED TV yüksek özellikler ve uygun fiyatla satışa çıktı

TCL firması kısa bir süre önce Türkiye pazarına giriş yaptığını resmi olarak duyurmuştu. Ayrıca ülkemizde üretimini de yapan firma TCL QLED akıllı televizyonu da satışa çıkardı. Rakiplerine oranla makul fiyatlarla satışa çıkan TCL QLED TV’nin fiyatları ve özellikleri.

TCL QLED TV yüksek özellikler ve uygun fiyatla satışa çıktı
Son Güncelleme :

30 Ekim 2020 - 3:10

66 views

TCL, akıllı televizyonlarını tüketicilerin ilgisini çekebilecek şekilde fiyatlandırıyor. 55C715 55” model kodlu TCL QLED akıllı televizyon; 6.999 lira fiyatı ile tüketici karşısına çıktı. Bu cihazın özelliklerine bakarsak; ilk olarak 4K çözünürlüğünde ve 55 inç büyüklüğünde olduğunu görüyoruz.

Televizyonun en dikkat çeken noktası ise yüksek parlaklık ve renk çeşitliliği ile öne çıkan QLED teknolojisi oluyor. Ayrıca cihaz Android işletim sistemi kullanıyor.

HDR 10+ desteğine sahip akıllı televizyon; görüntünün daha canlı, gerçekçi görünmesini sağlayan Dolby Vision ve izleyiciye daha etkileyici bir ses deneyimi sunan Dolby Atmos ile geliyor. Özelliklerini kısaca hatırladıktan sonra televizyonun fiyatına tekrar bakacak olursak; bu fiyat aralığında pek fazla QLED akıllı televizyon göremiyoruz. Bu alandaki birkaç alternatiften biri olan model, tüketicilerin ilgisini çekecek gibi görünüyor.