Çelik: ‘Ayasofya, 2020’nin ve bütün zamanların yıldızlı tacı olarak gönüllerimize kazınmıştır’ « İBB | İSTANBUL BASIN BÜROSU

Çelik: ‘Ayasofya, 2020’nin ve bütün zamanların yıldızlı tacı olarak gönüllerimize kazınmıştır’

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Ayasofya, 2020’nin ve bütün zamanların yıldızlı tacı olarak bir kere daha hafızalarımıza, gönüllerimize kazınmıştır” dedi.

Çelik: ‘Ayasofya, 2020’nin ve bütün zamanların yıldızlı tacı olarak gönüllerimize kazınmıştır’
Son Güncelleme :

05 Ocak 2021 - 18:36

17 views

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan AK Parti MYK sonrasında basın açıklaması düzenledi. Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nin açılmasının güçlü bir iradenin ortaya çıkmasıyla yıllar sonra gerçekleştiğini anımsatan Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, nesiller boyunca arzu edilen, dua edilen, beklenen, istenen bu talebin bu dirayet sayesinde gerçekleştiğini bildirdi.Ayasofya-i Kebir Camii Şerifi’nin açılmasından rahatsızlık duyanların gerekçelerini duyduklarını hatırlatan Çelik, “Kimisi tuttu bunun Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucuları ve rejimiyle hesaplaşmak olduğunu söylemeye varan, laiklikle hiç bağdaşmayan saçma sapan iddialar dile getirdi. Kimisi de açık bir şekilde bunun cami olarak hizmete açılmasından rahatsızlığını ortaya koydu. Ama sonuç olarak milletimizin sevindiğini biliyoruz.