Bakan Koca’nın örnek gösterdiği muhtar: ‘Sağlık Bakanımızın ne demek istediğini yaşayınca anladım’ « İBB | İSTANBUL BASIN BÜROSU

Bakan Koca’nın örnek gösterdiği muhtar: ‘Sağlık Bakanımızın ne demek istediğini yaşayınca anladım’

Isparta’da korona virüsü yenen ve vatandaşlara maske uyarısında bulunan muhtar Fevzi Boşgelmez, kendisiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür etti.

Bakan Koca’nın örnek gösterdiği muhtar: ‘Sağlık Bakanımızın ne demek istediğini yaşayınca anladım’
Son Güncelleme :

19 Ekim 2020 - 4:20

29 views

Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Fevzi Boşgelmez (76), yaklaşık bir ay önce yakalandığı korona virüsü yenerek muhtarlık görevine geri döndü. Hastalıkla ilgili yaşadığı süreci ‘En büyük hatam, maskeyi burnumun altına indirmek oldu’ diyen Boşgelmez, bu konuda maskenin doğru kullanımına dikkat çekti. Sağlık Bakanı Koca da Boşgelmez’in bu sözlerini sosyal medya hesabında paylaştı. Bakan Koca paylaşımında, “Muhtar Fevzi Bey, 76 yaşında. Covid-19’a yakalandı. 10 gün karantinada kaldı. Şikayetleri devam edince 6 gün hastanede tedavi gördü. 1 hafta evde dinlendi. Söylediği çok basit: Maske kuralına uyulursa hastalık azalır. Kendinden biliyor: ‘Hatam, maskeyi burnumun altına indirmekti’” ifadelerine yer verdi.