Aydın Ilgaz ve eşi Nilgün Ilgaz “Çocuk Kitapları Haftası” etkinliğinde öğrenciler ile buluştu « İBB | İSTANBUL BASIN BÜROSU

27 Kasım 2020 - 17:20

Aydın Ilgaz ve eşi Nilgün Ilgaz “Çocuk Kitapları Haftası” etkinliğinde öğrenciler ile buluştu

“Hababam Sınıfı” kitabının yazarı Rıfat Ilgaz’ın oğlu Aydın Ilgaz ve eşi Nilgün Ilgaz “Çocuk Kitapları Haftası” etkinliğinde Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Öğrencileri ile buluştu.

reklam
Aydın Ilgaz ve eşi Nilgün Ilgaz “Çocuk Kitapları Haftası” etkinliğinde öğrenciler ile buluştu
Son Güncelleme :

19 Kasım 2020 - 19:33

reklam

Öğrencilerine sosyal farkındalık ve yeni tecrübeler kazandırarak gelişmelerini destekleyen Özay Günsel Çocuk Üniversitesi, her hafta Cumartesi günü düzenlediği çevirimiçi eğitimlerinde Çocuk Kitapları Haftası ile 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.6-15 yaş grubu öğrencilerden oluşan Dünya, Güneş ve Galaksi gruplarının katılımıyla ortak gerçekleştirilen eğitimlerde, Çocuk Kitapları Haftası kapsamında çocuk kitapları yazarı Nilgün Ilgaz, kitap okuma alışkanlığı üzerine söyleşi gerçekleştirdi. Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulesi eğitmenleri tarafından hazırlanan eğlenceli jimnastik hareketleri ile başlayan ders etkinliklerinin açılış konuşmasını Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Prof. Dr. Filiz Meriçli gerçekleştirdi. Çocukların kitap alışkanlığının küçük yaşlardan itibaren kazandırılmasının önemini vurgulayan Prof. Dr. Filiz Meriçli, kendi çocukluk kitapları ile ilgili anılarını öğrencilerle paylaştı. Öğrencilerde kendi okudukları kitaplardan bahsetti. 

reklam
reklam
reklam