Aliyev: ‘Türkiye gibi kardeşimizin varlığı bizi daha da cesaretlendirdi ve bize daha fazla güç verdi’ « İBB | İSTANBUL BASIN BÜROSU

Aliyev: ‘Türkiye gibi kardeşimizin varlığı bizi daha da cesaretlendirdi ve bize daha fazla güç verdi’

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Türkiye ve Cumhurbaşkanı savaşın ilk saatlerinden itibaren Azerbaycan ve Azerbaycan halkına destek verdi” ve “Türkiye gibi kardeşimizin varlığı bizi daha da cesaretlendirdi ve bize daha fazla güç verdi” dedi.

Aliyev: ‘Türkiye gibi kardeşimizin varlığı bizi daha da cesaretlendirdi ve bize daha fazla güç verdi’
Son Güncelleme :

11 Aralık 2020 - 1:07

269 views

Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusu tarafında elde edilen zafer sonrası düzenlenen Zafer Geçit Töreni için Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, törenin ardından Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile ortak basın toplantısı için kameraların karşısına geçti. Aliyev, “Bugün Türkiye Azerbaycan tarihinde çok önemli bir gün. Bu zafer sebebiyle haklarımızı tebrik ediyorum. Bu tarihi zafer bizim bildiğimizin tecessümüdür. Zafer Geçit Töreni’ni izlerken birbirimizi tebrik ettik. Halklarımızı bu zaferden dolayı tebrik ettik.Bu tarihi zafer, birliğimizin somut halidir. Türkiye ve Cumhurbaşkanı savaşın ilk saatlerinden itibaren Azerbaycan ve Azerbaycan halkına destek verdi. Onun açıklamaları Azerbaycan halkı için çok değerliydi, aynı zamanda tüm dünyaya Azerbaycan’ın yalnız olmadığını, Azerbaycan’a kimsenin karışmaması gerektiğini, Azerbaycan’ın adalet için savaştığı, vatan savaşında savaştığı ve Türkiye’nin Azerbaycan’ın yanında olduğu mesajını verdi. Bu mesaj, aslında dayanışmanın somutlaşmış haliydi.